Już 3 lipca dla spragnionych białego szaleństwa swoje progi otworzy snowpark w szwajcarskim kurorcie Saas Fee. Samo Saas Fee otoczone jest przez ponad 13 czterotysięczników, a jeździmy w nim na wysokości ponad 3000 mnpm, więc brak śniegu nie będzie nam straszny nawet w lecie. Tak, wiem. Daleko. Ale…
można się tam wybrać z naszego kraju samolotem i to za śmiesznie małą kasę! Jak? Np tanimi liniami do Mediolanu, a właściwie Bergamo. Wizzair lata tam z Poznania, Gdańska, Wrocławia, Warszawy i Katowic lub Ryanair z Poznania, Krakowa i Wrocławia. Koszt biletu w dwie strony jest śmiesznie niski można upolować już 50 zł no dobra doliczmy bagaż, bo deski, butów i ciuchów nie upchniemy w podręcznym, koszt przelotu dla naszego sprzętu sportowego to około 130 zł w jedną stronę), oczywiście należy dodać jeszcze dojazd do samego Mediolanu 60 zł w dwie strony, skąd łapiemy busa lub pociąg do Szwajcarii, rozkład do sprawdzenia na stronie: http://www.sbb.ch/en./ koszt już od 30 CHF.

Dobra, macie przepis jak dojechać, to może teraz o tym dlaczego warto?
Najlepiej to pokaże filmik:

W związku z pytaniami o tanie kwatery, niestety jeszcze tam nie byliśmy, więc nie polecimy nic z pierwszej ręki, ale znalazłam kilka propozycji:
casamundo.pl wyszukiwarka apartamentów, ceny już od 200 E za apartament dla 5,6 osób na tydzień, czyli przy pełnej obsadzie wychodzi jakieś 150 zł na tydzień od łba.
www.saas-fee.ch/en/reservations.cfm wyszukiwarka apartamentów na stronie Saas Fee, ceny jednak są wyższe niż oferowane przez Casamundo.

PS. Oczywiście możecie zmodyfikować ten przepis i zamiast Saas Fee wybrać np Dolomity, ale to raczej nie latem. Pomocny może być rozkład jazdy włoskich pociągów. albo spis gotowych transferów dla wygody przetłumaczony już z włoskiego przez googlowego translejta.

Previous post

Bomb Down Warsaw 2010. Znamy trasę!

Next post

Bomb down Warsaw wstępna relacja

The Author

Justyna

Justyna

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.