W ostatni weekend, jeszcze przed doniesieniami mediowymi o pierwszych opadach śniegowych w tym roku, w Poznaniu nastała miejscowa zima. Występowała wybitnie punktowo, ponieważ tylko na parkingu klubu Baker Street na Piekarach. Ilość śniegu, który specjalnym transportem przyjechał do nas (tak samo, jak w ubiegłych latach na zamówienie Boarders i Wyjazdowych) prosto ze Szwajcarii była naprawdę zacna. Przykryła cały igielit, którym pokryta była specjalna konstrukcja. Najazd był naprawdę długi, a przeszkody tym razem zostały ustawione na pochyłym stoku, co lekko podniosło poprzeczkę zawodów. Tradycyjnie był box i dwururka. Dzięki udanemu importowi śniegu Boarders i Wyjazdowi powinni rozszerzyć swoją działalność o usługi związane z zamrażalnictwem lub lodziarstwem, jakkolwiek to brzmi 😉

W roli celebryty wystąpił tradycyjnie Witold Hasan Król, dzielnie wspomagany przez kontuzjowanego na poprzednim poznańskim evencie: jib piknik Michała Wróbla Wróblewskiego. Duet ten był także wspierany przez Macieja Kreta Mikołajczaka.

Wracając do contestu, brało w nim udział około 50 riderów, którzy przyjechali do Poznania z całej Polski. O dziwo było aż 20 narciarzy, w tym jedna narciarka 🙂 Zawody rozpoczęły się punktualnie o godzinie 19 luźnym jamem, przerywanym kolejnymi transportami śniegu i szejpowaniem stoku.
Co do snowboardu, poziom był przyzwoity, nie zabrakło nawet „fikołka”, kto był ten wie, a kto nie był niech żałuje 🙂
Najlepszy okazał się Kuba Sojka, drugi był Mariusz Wójt, a zaszczytną trzecią pozycję na średniej półce konstrukcji zamiast podium zajął Michał Matuszewski.
Wśród dziewczyn natomiast wszystkie snowboarderki stanęły na podium, co ciekawe nawet tak samo się nazywały: Aneta i Beata Trączyńskie.
Jeśli chodzi o narciarzy, pierwszy był Adam Olejniczak, drugi był Wojtek Więcławski, a trzeci Michał Twardygrosz.

Śniegowa część eventu zakończyła się około 23, przenosząc się na after do Baker Street.

Takie rozpoczęcia sezonu, to tylko w Poznaniu! Tylko z Boarders i Wyjazdowymi! Aneta Jodłowska i Artur Raju Rajewski grubo dali czadu!

Previous post

Scandalnavians – part 2

Next post

BYNDxMDLS sezon 1 epizod 2 - Australia

The Author

Justyna

Justyna