Co zrobić, kiedy zacznie się tracić zajawkę z jazdy na snowboardzie? Wrócić do korzeni! Nowozelandzki rider Jake Koia, razem ze swoim długoletnim przyjacielem – Rolandem Morley-Brownem, wybrali się w podróż do miejscowości Haines na Alasce, aby przeżyć śnieżną przygodę i nagrać kilkuodcinkową serię Red Bull Mates in Alaska.
Po dziesięciu latach jazdy na snowboardzie, Jake jako doświadczony zawodnik zdał sobie sprawę, iż jego ekscytacja snowboardem zaczęła gasnąć. Związane to było z ciągłymi wyjazdami w góry w celu nakręcenia kolejnych produkcji filmowych. Koia musiał odnaleźć na nowo źródło swojej inspiracji. Dzięki przyjaciołom znów poczuł, czym jest dla niego jazda na desce i dobra zabawa.

ot.-Vaughan-Brookfield_Red-Bull-Content-Pool
ot.-Vaughan-Brookfield_Red-Bull-Content-Pool

W taki sposób narodziła się koncepcja projektu Red Bull Mates in Alaska, którego celem był powrót do podstaw snowboardingu. Podstaw, które tkwią w przyjaźni i dobrej zabawie na śniegu. Jakie jest lepsze miejsce na świecie, by odkryć ową esencję snowboardingu, niż właśnie góry Alaski? Miejscowość Haines leży u podnóża ośmiu gór, z których można zjeżdżać nie zważając na żadne ograniczenia. Występujące na stokach strome żleby stanowią wyzwanie dla najlepszych riderów. “Chciałem przeżyć taką wyprawę już od dłuższego czasu. Uważam, że jest to odpowiedni moment w mojej karierze zawodowej, by odbyć taką przygodę. Od zawsze chciałem jeździć na najbardziej stromych zboczach gór na świecie. W górach Alaski takie stoki występują gdziekolwiek nie spojrzę. Teren jest niesamowity, a ilość szczytów sprawia, że można łączyć ze sobą różne trasy przejazdu w nieograniczony sposób” powiedział Jake. Jake Koia oraz Roland Morley-Brown przeżyli niesamowitą przygodę w górach Alaski, gdzie prócz ekscytującej jazdy na snowboardzie musieli stawić czoła codzienności w postaci ciemnych dni, typowych dla zimowej pory roku. Podczas tej wyprawy odnaleźli na nowo swoje źródło inspiracji, co zapewne przyczyni się do ich dalszej kariery sportowej.

Więcej informacji na www.redbull.pl

fot.-Vaughan-Brookfield_Red-Bull-Content-Pool
fot.-Vaughan-Brookfield_Red-Bull-Content-Pool
ot.-Vaughan-Brookfield_Red-Bull-Content-Pool
ot.-Vaughan-Brookfield_Red-Bull-Content-Pool
Previous post

Scott Stevens w Brighton Resort

Next post

Chris Grenier Pull Fart - REDNECKIN

The Author

Justyna

Justyna