Sony Experia Snowboardfest 2013

16 lutego Sony Experia Snowboardfest 2013 po raz pierwszy w Strbskim Plesiewww.snowboardfest.sk

Czterogwiazdkowa impreza World Snowboard Tour rozpocznie się na Słowacji w najbliższy weekend 16 lutego w ośrodku Strbskie Pleso w Wysokich Tatrach. 50 zawodników z 10 krajów w tym z Polski rozpocznie zawody w konkurencji BIG Air o godzinie 14tej w najbliższą sobotę.

Po udanej imprezie w Szczyrku riderzy z tej części Europy otrzymali kolejną szansę zmierzenia się w serii World International Snowboard Tour (www.worldsnowboardtour.com) i pokazania swoich trików na skoczni zbudowanej w ośrodku Strbskie Pleso.

Jestem przekonany, że będzie to impreza wysokich lotów, jedna z najbardziej prestiżowych w tej części Europy. Skocznia o wymiarach 3,5m ze stołem o wielkości 17 metrów daje możliwość skoków na odległości 20-30 metrów przy prędkości dochodzącej nawet 70km/h., jeżeli do tego dodamy znakomite warunki śniegowe oraz kapitalnych zawodników takich jak Jørn Simen Aabo, Felix Mobärg, Mario Wagner czy Jan Necas a także gorących kibiców z Polski i Słowacji to wszystko gwarantuje, że udział w Sony Experia Snowboardfest 2013 (www.snowboardfest.sk) będzie niezwykłym przeżyciem” – powiedział promotor imprezy Józef Murin z Boardcore Agencji.

Budżet na dla zwycięzców to łącznie 10 000 dolarów plus nagrody rzeczowe. „Współpracujemy z mocnymi sponsorami takimi jak Sony i T- Mobile, co dodatkowo zapewnia nam moc atrakcji dla kibiców. Doświadczony zespół organizacyjny, kurort Strbskie Pleso oraz pula nagród plasuje nas w czołówce tego typu imprez w Europie” – powiedział Juraj Chovaniak brand manager ośrodka z firmy Tatry Mountain Resorts jednego ze sponsorów imprezy.

Zeszłoroczny zwycięzca Snowboardfestu Jørn Simen Aabo z Norwegii zapewnia, że zawodnicy podchodzą do tych zawodów bardzo poważnie, cztery gwiazdki oraz punkty do klasyfikacji umożliwiają najlepszym udział w największych wydarzeniach na świecie takich jako Air&Styl w Insbrucku. W poprzednich latach na podium Snowboardfestu stawał dwukrotnie Wojtek Pająk, który dokładanie zna smak znakomitej zabawy na, i po zawodach.

Młodych zawodników i zawodniczki zapraszamy na Young Guns Fest, który będzie rozgrywany w sobotę 16tego lutego od godz. 10tej.
Publiczność która przyjedzie do Strbskiego Plesa zobaczy nie tylko znakomite ewolucje, ale również może uczestniczyć z konkursach i zabawach przygotowanych przez animatorów z Sony, którzy zaprezentują swoje najnowsze gadżety mobilne oraz aplikacje na Play Station. Muzyczne bity oraz rozgrzewające drinki dostarczy ekipa Jägermeister Tatra, która już od piątku wieczór zaprasza na wspaniałą imprezę.

Więcej informacji i zdjęcia: http://www.snowboardfest.sk/media/?lang=en

Previous post

Powitanie wiosny w Val Cenis z Boarders

Next post

BTS with Baked Rats in Zakopane

The Author

Justyna

Justyna