fot. Rajmund Musiał
fot. Rajmund Musiał

Właśnie zakończył się drugi, a zarazem ostatni dzień Sony VAIO Extreme Series Winter Edition na Gubałówce w Zakopanem. Dzisiejszy dzień odbył się pod hasłem „Wyżej, dalej, więcej”! Po mocnym afterparty z serii Sizeer Music on Tour, które odbyło się w sobotę wieczór, na niedzielny start zjawiło się prawie pięćdziesięciu zawodników.

Snowboardziści na mocno loopingowej skoczni skakali 17-20 metrów. Najlepszym z nich okazał się Michał Ligocki wykonując bardzo stylowe bs 7 melon. Vice mistrzem Polski w konkurencji Big Air został Piotr Janosz wykonując bs 1080. Podium zamknął Tomek Wolak (FS 720 melon). Panie walczyły o mistrzostwo na mniejszej skoczni (10 metrów płaskiego). Pierwsze miejsce zdobyła Diana Sadłowska wykonując jedyne wśród Pań 540. Vice mistrzynią została Julka Piasecka (Bs 360 mute), a trzecie miejsce zajęła Joanna Zając (Bs 360 tail).

Na zmianę z snowboardzistami i snowboardzistkami skakali narciarze freestylowi. Po raz kolejny najwyższe miejsce na podium zajął Jan Krzysztof, a zaraz na nim uplasowali się Staszek Kastor i Piotr Wojarski. W kategorii Pań wygrała Katarzyna Manc po zaciętej walce z Ulą Banach, zwyciężczynią kategorii slopestyle, która odbył się dzień wcześniej. Trzecie miejsce należało do Aleksandry Smagały.

Po zakończeniu finałów snowboardowo-narciarskich przyszedł czas na wisienkę na torcie. Na specjalnie przygotowanej skoczni przywiezionej z Warszawy przez ekipę Dirt it More najlepsi zawodnicy MTB robili ewolucje na najwyższym poziomie. Finalnie wygrał Szymon Godziek wykonując stylowego backflip’a z tailwhip’em. Drugie miejsce zajął Oskar Sontag za wykonanie frontflipa. Trzecie Bartek Obukowicz wykonując backflip oldschool do tabletop.

Sony VAIO Extreme Series Winter Edition to pierwsza impreza w tym sezonie z cyklu imprez ekstremalnych Sony VAIO. Kolejna czyli Sony VAIO Joy Ride Fest to festiwal muzyczno-rowerowy, który odbędzie się już pod koniec maja.

WYNIKI:

Freeski BigAir Mężczyźni

1.     Jan Krzysztof

2.     Staszek Kastory

3.     Piotr Wojarski

Freeski BigAir Kobiety

1.     Katarzyna Manc

2.     Ula Banach

3.     Aleksandra Smagała

Snowboard Big Air Mężczyźni

Michał Ligocki

Piotr Janosz

Tomek Wolak

Snowboard Big Air Kobiety

1.     Diana Sadłowska

2.     Julka Piasecka

3.     Joanna Zając

MTB BigAir

Szymon Godziek

 Oskar Sontag

Bartek Obukowicz

SPONSORZY I PARTNERZY

Sponsor tytularny: Sony VAIO
Sponsorzy Główni: Sizeer, JoyRide
Sponsorzy: Salomon, NewEra, NS bikes,

Organizator: JoyRide
Współorganizatorzy: BrokenMusic, PKL, PZS, SkiTest, Ministerstwo Sportu i Turystyki

Główni Partnerzy Medialni: BikeBoard, Snowboard MDS, Tygodnik Podhalański, Extreme Sport Channel, Snow and Free, Vice, Onet, Eska TV, Radio Eska

Portale partnerskie: Wepeaceit, E-snowboard , Snowboards.pl, Narty.pl, Skigo.pl, 24tp.pl, Goryonline.com, Podhale24.pl, Malopolskaonline.pl, Ski2die, Hivermag, Freestyle.pl, 4board.pl, Roninsnowboard.pl, Aktywni.pl, DH-zone

Previous post

Dni polskie w L2A coraz bliżej

Next post

F#cking shit w Arlberg

The Author

Michal

Michal

1 Comment

  1. […] Obczajcie oficjalną video relację z tegorocznych zawodów Sony VAIO Extreme Series Winter Edition. […]