Jeszcze lepiej w lato, niż zimą! Nie wierzysz w to? Sprawdź to sam. Narty i snowboard latem z EHschool na francuskim lodowcu w TIGNES. Podczas wyjazdu będziecie mogli testować deski snowboardowe, narty renomowanych firm snow/ski

TIGNES – No1. na snowboardzie lub nartach latem: sezon trwa od 21 czerwca do 4 sierpnia. 16 wyciągów i ponad 20 km tras narciarskich oraz snow-park sprawiają, że to Tignes staje się letnią stolicą snowboardu i narciarstwa nie tylko w Europie ale i na Świecie. Znajdziesz tu większość drużyn narodowych, w tym Wielkiej Brytanii, Francji, a nawet w Austrii czy Kanady w codziennym treningu. Nie wspominając już o najlepszych na świecie snowboardzistów i narciarzy freestylowych.

Szeroka gama letnich dodatkowych atrakcji. Jezioro w Tignes staje się ośrodkiem działań związanych z wodą: żeglarstwo, windsurfing i kajakarstwo. Dla miłośników golfa jest najwyższa w Europie pole golfowe od strony jeziora. Istnieje również na brzegu jeziora tzw. „Water Jump”, składający się z 4 różnych zjeżdżalni do skoków, „zjazdów” do wody na snowboardzie, nartach czy rowerach.

Rozrywka i atrakcje dodatkowe:
Stacja Tignes proponuje wiele atrakcji po narciarskim czy snowboardowym szaleństwie jak:

ACROLAND – Waterramps – Hot jumping, Lake jumping, Blob jump – gdzie możesz doskonalić skoki na desce lub nartach z bezpiecznym lądowaniem do wody. FILMIK
SKATEPARK – w którym będą odbywały się warsztaty z jazdy na deskorolce.
KORTY TENISOWE – na których będą prowadzone zajęcia z tenisa ziemnego.
Downhillowe trasy rowerowe, których jest, aż 150 km o różnym poziomie zaawansowania.
Crazy Air Bag – wielka poducha do skoków z wieży oraz poducha do skoków na rowerach MTB.
Boiska do gry w siatkówkę plażową, piłkę nożną, koszykówkę czy rugby.
Centrum sportów wodnych, gdzie możesz popływać kajakiem, pościgać się na skuterach wodnych, popływać rowerkiem wodnym oraz na deskach typu Stand up paddel lub po prostu się relaksować.
Pole golfowe, trampoliny, park linowy, raftig i paintball to jeszcze nie wszystkie atrakcje jakie na Was czekają 🙂
Najnowszą atrakcją jest wybudowany kompleks sportowy, w którym
znajdują się kryte baseny, sauna, hammam, jacuzzi, siłownia i fitness.
Bogate i zróżnicowane jest także życie nocne oferujące około 50 barów, 4 dyskoteki (2 w Val Claret i 2 w Le Lac), klub nocny oraz 2 kina.

O REGIONIE

Stacja położona przy pięknym jeziorze alpejskim ukrytym między masywami lodowców zachwyca każdego swoim położeniem. Usytuowana na wys. 2100 m i obdarzona specyficznym mikroklimatem zapewnia doskonałe warunki zjazdowe od grudnia do maja, zaś na pobliskim lodowcu Grande Motte przez cały rok.

Dodatkową atrakcją jest podziemna kolej – Funiculaire, która w ciągu 7 min. wywozi riderów na wysokość 3200 m.
Warunki zjazdowe są nieco łatwiejsze niż w Val d’Isere, chociaż, jak wszędzie znajdują się także trasy dla bardziej doświadczonych narciarzy a także 20 km tras biegowych oraz jeden Snow Park.
Tignes jest stacją wyposażoną w najnowocześniejsze wyciągi. Znajdują się tam również jeden z najlepszych snow parków na świecie.

Atrakcje śnieżne
• 2 lodowce: La Grande Motte w Tignes i Le Pissaillas w Val d’Isere
• 2 snow parki
• Chill Zone
• 20 km tras narciarskich czynnych w środku lata-dla miłośników śniegu na każdym poziomie zaawansowania

Latem Trasy narciarskie są czynne już od godziny 7:15 do 13:30 ale to nie koniec atrakcji jakie na Was czekają!!!

Szczegóły na stronie organizatora: http://www.ehschool.pl/index.php/wyjazdy/tignes/summer-camp-w-tignes-francja-2015.html

Summer Camp w Tignes 2015

Previous post

BYND X MDLS 2015 - Spring

Next post

GRADE B-Sides - Liam Morgan

The Author

Michal

Michal