Pierwszą edycję South America Rookie Fest klasyfikowanej jako Swatch TTR 2Star Slopestyle wygrywa szwedzki rider Sven Thorgren. Do chilijskiego kurortu Valle Nevado zawitali młodzi snowboardziści z 5 krajów, gdzie walczyli o udział w imprezach Protest World Rookie Fest 2011, które odbędzie się z włoskim Livigno oraz Protest World Rookie Finals 2011 po raz kolejny odbywającym się w austriackim Ischgl.

W konkurencji slopestyle do dyspozycji riderów były tor składający się z dwóch przeszkód z railami oraz boxem, jednej chopy, a także transfer kickera. Dla młodych z kategorii grom w wieku od 6 to 14 lat, przygotowaną specjalną linię mniejszych przeszkód.
Wśród mężczyzn najlepsze tricki wykręcił Sven Thorgren ze Szwecji, jednak kroku dotrzymywali mu wschodząca gwiazda wrf Marco Grigis z Włoch wraz z lokalesem Andre Escobarem, który zdobył zaproszenie na finał Protest World Rookie Finals w sezonie 2010/2011.

„To była wielka podróż i slopestyle pokazał nieoczekiwany poziom jazdy” powiedział Filippo Kratter, sędzia główny zawodów. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej pierwszej edycji Mall Sport South America Rookie Fest, i możemy się już doczekać następnego poziomu w 2011 roku”, powiedział Fabian Giavio, z Anden Chile.Szczegóły dotyczące Rookie Fest worldsnowboardfederation.org

Previous post

Advita Summer Shred w Les 2 Alpes

Next post

Anttisworld - krótkie video z sezonu 2009/2010

The Author

Michal

Michal

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.