Quiksilver Snow Session

W sobotę 12 lutego na stoku Harenda odbyła się impreza Quiksilver Snow Session. W konkurencji Big Air najlepszy był reprezentant Norwegii.
W rozgrywanym w ramach imprezy Roxy Rail Jam zwyciężyła Kasia Kwiecień. Nocną sesję na skoczni zdominował zaś Jan Necas z Czech.
Nic w sobotni poranek nie zapowiadało tego, że impreza Quiksilver Snow Session odbędzie się w pełnym słońcu. Od samego rana trwały prace w snowparku, który w nocy został zasypany grubą warstwą śniegu. Kiedy jednak przyszła pora na pierwsze przejazdy treningowe, zaczęło się przejaśniać.
Trym Sandvik Nordgaard fot. yarrekphoto.eu
Trym Sandvik Nordgaard fot. yarrekphoto.eu
Na starcie rozgrywanych w ramach imprezy zawodów Quiksilver Big Air stanęli zaproszeni snowboardziści z Polski i zagranicy. Zawodnicy zaczęli ostrożnie, ale już wkrótce można było zobaczyć takie tricki jak switch frontside rodeo indy czy frontside 1080 melon.
Po ostatnim skoku kwalifikacyjnym przyszła pora na Roxy Rail Jam. W luźnej atmosferze zawodniczki rywalizowały na specjalnie przygotowanych przeszkodach. Zwyciężyła Kasia Kwiecień przed Adrianą Olech i Olą von Engel. Dziewczyny podzieliły między sobą 3000 zł w gotówce. Dodatkowymi nagrodami były 4 pary słuchawek JBL przygotowanych przy współpracy z Roxy.
O 15.00 rozpoczął się finał, do którego awansowało 10 zawodników. Każdy z nich miał do oddania 3 skoki, z których liczyły się 2 lepsze. Zwyciężył Trym Sandvik Nordgaard, który za czyste backside 720 double grab i backside 900 melon zdobył 48, 5 pkt. Drugi był Jan Necas, który przegrał o jedyne 0,5 pkt. Czech pokazał bardzo widowiskowego double backflipa z indy i frontside 1080. Na trzecim miejscu wylądował Piotr Janosz z 46,8 pkt., które zdobył za frontside 720 tail i frontside 1080 tail.
Przed ostatnią atrakcją przygotowaną tego dnia jaką było widowiskowe Nights Session, na mobilnej scenie będącej jednocześnie dachem przerobionego old-schoolowego autobusu znanego pod nazwą Red Bull Tourbus, odbył się koncert Natural Dread Killaz.
Nocną część imprezy zdominował rewelacyjny Jan Necas. Za najlepsze tricki dostał w sumie 800 zł.Podium Big Air fot. Monika Wiąckiewicz
Podium Big Air fot. Monika Wiąckiewicz
Wszelkie informacje na temat imprezy będą pojawiały się na stronie www.facebook.com/QuiksilverSnowSession.

Previous post

Jibbing Jam Jelenia Góra - Przygotowania

Next post

Polish Freeride Open 2011

The Author

Michal

Michal

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.