UlrikStale_Podium_AS_Beijing

Pochodzący z Norwegii zawodnik europejskiego teamu Burn – Ulrik Badertscher – wygrał, odbywające się w na stadionie Olympic Bird’s Nest w Pekinie,
zawody Oakley & Shaun White Air & Style Beijing.


Wyprzedzając swoich dwóch rodaków, Torsteina Horgmo oraz teamowego kolegę Stale’a Sandbecha, Ulrik Badertscher otrzymał główną nagrodę The Coveted Air & Style Ring of Glory oraz 1,000 punktów w rankingu TTR World. Ulrik pokonał typowanych na zwycięzców Sebastiena Toutanta (CAN) oraz Seppe Smitsa (BEL). Mimo, iż Seppe miał najlepszy wynik w rundzie pierwszej, w drugiej w żadnej z trzech dozwolonych prób nie udało mu się wylądować. Natomiast, zaprezentowany przez Seba 1260 double cork nie wystarczył, aby pokonać double backside rodeo Ulrika, za które otrzymał najwyższą punktację w rundzie drugiej oraz nagrodę za najlepszy trick.

Ulrik_AS_Beijing

Nowym liderem w rankingu TTR World Snowboard Tour został Stale Sandbech, a 12. pozycja z Pekinu Roopa Tonteria pozwala mu utrzymać się na pozycji lidera w rankingu Big Air. Ulrik Badertscher dzięki wygranej w Pekinie, przesunął się na pozycję 5. zarówno w TTR Big Air Tour Ranking, jak również w TTR Overall Ranking.

Awans młodego snowboardzisty w rankingu TTR jest bardzo znaczący. Utworzony w 2002 roku TTR jest projektem stworzonym przez snowboardzistów dla snowboardzistów a jego celem jest promowanie i wspieranie kultury snowboardowej na całym świecie. Dzisiaj jest on obecny w Europie, Stanach Zjednoczonych i Japonii. Główną wygraną w zawodach jest tytuł Championa Ticket to Ride World Snowboard Tour, zawodnicy biorą udział w ośmio-etapowych zawodach w każdym z nich zdobywając punkty. Zwycięzcą zostaje zawodnik z największą liczbą punktów po ośmiu edycjach. Zwycięstwo w TTR to wielki prestiż – wśród zwycięzców poprzednich edycji znaleźli się między innymi Terje Haakonsen oraz Shaun White.
Do zakończenia tegorocznego TTR Big Air Tour pozostały jeszcze 3 etapy. Pierwszy The Relentless Big Air rozegrany zostanie w Sztudgardzie między 16 a 17 grudnia 2011 roku, kolejny między 2 a 8 stycznia 2012 roku przeniesie się do Davos na O’Neill Evolution. Ostatnim etapem będą odbywające się od 1994 roku jedne z największych zawodów snowboardowych na świecie Billabong Air & Style, w Innsbruku, wspierane przez marką Burn.

Previous post

LULAGOGA PARK OPENING !!! czyli BK po Lifcie !!!

Next post

Test Drive vol. 3

The Author

Michal

Michal

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.