Eliminacje do masowego wyścigu narciarsko-snowboardowego Red Bull Zjazd na Krechę są już na półmetku! Podobnie jak w roku ubiegłym, stok Juliany w Szczyrku będzie gospodarzem jednego z czterech przystanków eliminacyjnych. Już 16 lutego będzie można spróbować tam swoich sił w zawrotnych prędkościach i masowej rywalizacji. Powodzenie w eliminacjach zagwarantuje udział w finałowym Zjedzie z Kasprowego Wierchu, który odbędzie się 24 lutego.

Red Bull Zjazd na Krechę to masowy wyścig narciarsko-snowboardowy, w którym rywalizują ze sobą jednocześnie kobiety, mężczyźni, profesjonaliści, jak i amatorzy. Każdy reprezentuje swój własny styl, jednak technika jazdy gwarantująca powodzenie w wyścigu jest jedna – ograniczona ilość skrętów i zjazd na tak zwaną „krechę”. Zanim jednak 300 najszybszych stanie na szczycie Kasprowego Wierchu, będą musieli wywalczyć swoje miejsce na linii startowej finału podczas jednego z czterech przystanków eliminacyjnych.

W najbliższą sobotę (16 lutego) w Szczyrku na stoku Juliany odbędzie się trzecia sesja eliminacyjna. Lista startowa w zapisach internetowych na ten przystanek została już zamknięta, ale wszyscy zainteresowani udziałem mogą zgłosić się jeszcze w dniu imprezy do biura zawodów pomiędzy godziną 10:00 a 11:30. Liczba miejsc jest ograniczona.

fot. Łukasz Nazdraczew Red Bull Content Pool
fot. Łukasz Nazdraczew Red Bull Content Pool

Nadchodzące kwalifikacje wyłonią grupę 50 najszybszych zawodników, którzy wywalczą sobie gwarantowany start w wyścigu finałowym na Kasprowym Wierchu. Najlepsi w eliminacjach, oprócz zapewnionego startu w finale, otrzymają również cenne nagrody rzeczowe od partnerów imprezy: firmy HEAD, GoPro, Dakine, Quiksilver i Roxy.

Kolejną i ostatnią już szansą na awans do finałowego zjazdu Red Bull Zjazd na Krechę będą eliminacje na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem. Rywalizacja rozegra się 23 lutego od godziny 18:30.

RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ – POZOSTAŁE PRZYSTANKI ELIMINACYJNE:
16 LUTEGO – SZCZYRK
• Rejestracja zawodników w godz. od 09.00 do 11.30 w biurze zawodów
• Potwierdzenie zgłoszeń internetowych w biurze zawodów w godz. od 9.00 do 10.00
• Zapisy na miejscu w godz. od 10:00 do 11:30
• Start zawodów o godzinie 12.00
23 LUTEGO – ZAKOPANE, POLANA SZYMOSZKOWA, GODZ. 18:30

FINAŁ RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ:
24 LUTEGO – ZAKOPANE, KASPROWY WIERCH, GODZ. 8:00

Więcej informacji na www.redbullzjazdnakreche.pl oraz www.redbull.pl

fot. Marcin Kin Red Bull Content Pool
fot. Marcin Kin Red Bull Content Pool
Previous post

Piotr Janosz i Lucas Evans najlepsi na Burn in Snow

Next post

Oscyp 2013 - wideo

The Author

Justyna

Justyna