Już w najbliższą sobotę 2 lutego w Zieleńcu odbędą się pierwsze eliminacje do masowego zjazdu narciarsko-snowboardowego Red Bull Zjazd na Krechę! Wszyscy chętni snowboardziści i narciarze będą rywalizować na stoku u Grygla o miejsce na linii startowej Wielkiego Finału zawodów, który zostanie rozegrany 24 lutego na Kasprowym Wierchu.

fot. Łukasz Nazdraczew / Red Bull Content Pool
fot. Łukasz Nazdraczew / Red Bull Content Pool

Wszyscy śmiałkowi i fani zawrotnych prędkości wzywani na start! Piąta edycja zawodów Red Bull Zjazd na Krechę powraca w 2013 roku w polskie góry, stając się ponownie powodem najszybszej rywalizacji w sezonie zimowym. 300 najszybszych narciarzy i snowboardzistów zjedzie wspólnie ze szczytu Kasprowego Wierchu, a przyświecać im będzie tylko jeden cel – dojechać pierwszym do mety! Każdy, kto chciałby znaleźć się w gronie startujących w finale, musi najpierw wywalczyć swoje miejsce na linii startowej w kwalifikacjach.

Pierwszy z czterech przystanków kwalifikacyjnych odbędzie się już w najbliższą sobotę 2 lutego w Zieleńcu. Lista startowa na tę rywalizację nie została jeszcze zamknięta – zainteresowani udziałem mogą zarejestrować się na stronie www.redbull.pl lub zgłosić się do biura zawodów 2 lutego w godzinach 12:00 – 16:30. Liczba miejsc jest ograniczona.

fot. Łukasz Nazdraczew / Red Bull Content Pool
fot. Łukasz Nazdraczew / Red Bull Content Pool

Nadchodzące kwalifikacje wyłonią grupę 50 najszybszych zawodników, którzy wywalczą sobie gwarantowany start w wyścigu finałowym na Kasprowym Wierchu. Najlepsi w eliminacjach, oprócz zapewnionego startu w finale, otrzymają również cenne nagrody rzeczowe od partnerów imprezy : HEAD, GoPro, Dakine, Quiksilver i Roxy.

Następnym przystankiem kwalifikacyjnym będzie Jurgów, gdzie zawody odbędą się 9 lutego. Kolejną szansa na awans są eliminacje w Szczyrku na stoku Juliany (16 lutego) oraz w Zakopanem na Polanie Szymoszkowej (23 lutego).

PROGRAM RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ 2013

ELIMINACJE:

  1. 2 LUTEGO – ZIELENIEC, U GRYGLA
  • Rejestracja zawodników w godz. od 12:00 do 16:30 w biurze zawodów (okolice dolnej stacji kolejki krzesełkowej Grygiel)
  • Potwierdzenie zgłoszeń internetowych w biurze zawodów – w godz. 12:00-15:00
  • Start zawodów o godzinie 18:00
  1. 9 LUTEGO – JURGÓW
  2. 16 LUTEGO – SZCZYRK, JULIANY
  3. 25 LUTEGO – ZAKOPANE, POLANA SZYMOSZKOWA

 

FINAŁ RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ:
• 24 lutego – Kasprowy Wierch, Zakopane

 

Zawody Red Bull Zjazd na Krechę są przeznaczone dla wszystkich powyżej 16 lat, umiejących jeździć na nartach lub desce i czujących się na siłach, by pokonać wymagającą trasę. W ramach zawodów, zostaną nagrodzeni: zwycięzca zjazdu finałowego w klasyfikacji generalnej (bez względu na kategorię i płeć) oraz zawodnicy, którzy osiągną najlepszy wynik w czterech kategoriach: najlepszy narciarz, najlepsza narciarka, najlepszy snowboardzista, najlepsza snowboardzistka. Na zwycięzców czekają wartościowe nagrody rzeczowe od firm Head, Dakine, GoPro, Quiksilver, Roxy o wartości blisko 50 000 zł.

fot. Łukasz Nazdraczew / Red Bull Content Pool
fot. Łukasz Nazdraczew / Red Bull Content Pool
Previous post

Lotnik w teamie Snow-villagestore.pl

Next post

Ekipa Gniazda najlepsza na Red Bull Shr3d 2013

The Author

Justyna

Justyna