22.maja w warszawskim skimparku „Figlowisko” odbędzie się impreza Warsaw Skim Jam Vol.2 inaugurująca rozpoczęcie sezonu skimboardowego w stolicy.

Będzie to już druga edycja imprezy, która co roku rozpoczyna działanie stołecznego skimparku „Figlowisko”. Na specjalnie przygotowanym torze zostaną rozegrane zawody w konkurencjach: Overall Boys, Overall Girls, Nice Pop, Best Trick. Zawody będą miały formę tzw. „jamu” – zawodnicy pływać będą swobodnie przez cały dzień, a jury oceniać będzie ich zmagania.

Nagrodą główną Warsaw Skim Jam Vol.2 ufundowaną przez Surfpassion jest voucher na szkolenie kitesurfing (możliwość zamiany na windsurfing lub wakeboarding) oraz propozycja pracy na warsztatach skimboardowych na stanowisku trenera!

Oprócz zawodów organizatorzy zaplanowali również czas na naukę pływania na skimboardzie dla początkujących oraz na konkursy dla publiczności. O godzinie 21:00 w klubie The Fresh (www.thefresh.pl) rozpocznie się oficjalne afterparty po imprezie.

Sponsorzy: www.surfpassion.pl , http://sklep.stoprocent.com/, http://sklep.endorfinajeans.com/

Patroni Medialni:
Radio Eska, aktywni.pl, andergrand.pl, skimboadring.pl, ex-zone.pl, 4board.pl :), powersport.pl, Aktivist, exsports.info, Onet.pl, TVN Warszawa

Skimpark „Figlowisko”
al. Komisji Edukacji Narodowej 60 (stacja metra Imielin)
Start: 11:00, Wstęp 10 zł
www.skimpark.figlowisko.pl i www.warsawskimjam.pl

Gazeta.pl

Radio Euro

TVN Warszawa
http://www.tvnwarszawa.pl/0,1609229,wiadomosc.html

Tor

Skimpark w Warszawie położony jest przy południowo-wschodnim wyjściu ze stacji metra Imielin, tuż obok Multikina, na terenie lodowiska „Figlowisko”. Jest to jedyny tego typu obiekt w Warszawie.

Warszawski skimpark składa się z dwóch torów, każdy o wymiarach 25 x 2,5 m. Obiekt jest kryty, ogrodzony, pod całodobowym nadzorem.

Na terenie skimparku znajduje się wypożyczalnia skimboardów, bufet.

Skimboarding

To bardzo dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportu będąca połączeniem surfingu i jazdy na deskorolce. Pierwsze znane przypadki skimboardingu datuje się na lata 20. XX wieku w Laguna Beach, gdzie sport ten mieli zapoczątkować miejscowi ratownicy ślizgający się na mieliznach przy użyciu sklejek pochodzących często z okolicznych zabudowań. Na płytkich wodach śródlądowych skimboarder może wykonywać triki podobne do tych, wykorzystywanych w jeździe na deskorolce, również przy zastosowaniu poręczy czy tzw. boxów.

Previous post

Easy Livin od Roadkill Productions

Next post

Konkurs logo Horsefeathers

The Author

Justyna

Justyna

1 Comment

  1. […] This post was mentioned on Twitter by 4board.pl. 4board.pl said: New: WARSAW SKIM JAM VOL.2 już w sobotę! http://4board.pl/index.php/newsy/warsaw-skim-jam-vol-2-juz-w-sobote/ […]

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.