4. Przegląd filmów snowboardowych „Winter Is My Love” już 1 października w Warszawie.
Winter Is My Love

Winter Is My Love‚ to przegląd filmów snowboardowych, który od czterech lat odwiedza jesienią kina wybranych polskich miast. Na imprezie można oglądać premiery najciekawszych i najważniejszych, z punktu widzenia sceny, snowboardowych filmów zbliżającego się sezonu.

W tym roku WIML prezentuje osiem ekip i dziewięć filmów z Europy, Ameryki i Kanady. Wszystkie będzie można obejrzeć na dwudniowej imprezie w Warszawie. W pozostałych miastach tylko wybrane.

Przegląd spopularyzował uznane europejskie teamy: Isenseven, Pirate Movie Production, Blickinsfreie i mają one dziś wśród polskiej publiczności wielu fanów.
Najbardziej widowiskowi z całej trójki, Isenseven zaprosili do swojej tegorocznej produkcji czołowego polskiego ridera, Wojtka Pawlusiaka. Nowa historia Blickinsfreie, po dokumentalnych podróżach po europie wschodniej przenosi się do Chin. Piraci, znani z używania tradycyjnej taśmy filmowej i analogowego traktowania snowboardu, świętują nowym filmem swoje dziesięciolecie. Tegoroczny line up uzupełnia kanadyjska Alterna oraz trzy różne filmy teamowe – od Burtona, Flow i zapowiadany dwa lata temu Rome Sds.

Absolutnym wydarzeniem WIML 2011 będzie premiera dwóch tegorocznych filmów amerykańskiej ekipy Videograss. Maksymalnie zajawkowe, stworzone przez czynnych skaterów i snowboardzistów marki Holden, Ashbury, Airbone, połączyły siły z siedmioma znanymi filmowcami i około trzydziestką topowych riderów. Znane z kultowych amerykańskich filmów nazwiska odcięły się od snowboardowego establishmentu i stworzyły własną scenę snowboardową. Pod znakiem słynnego w latach ’60 hipisowskiego skrzyżowania w San Francisco.

Przegląd odbywa się w luźnej atmosferze. W przerwach między filmami widzowie mogą łapać kolorowe piłeczki i wymieniać je na snowboardowe upominki od sponsorów. W niektórych miastach po imprezie odbywa się afterparty.

Tegoroczne nowości: do wygrania wyjazd w Alpy, deska snowboardowa, wiązania. Festiwalowy merchandising (koszulki, filmy).

Szczegółowy lineup w każdym z miast znajdziesz na: www.winterismylove.pl

Najbardziej aktualne informacje są na profilu: http://www.facebook.com/winter.is.my.love

Potwierdzone miasta i daty:

Warszawa: 1-2 X (dwa wieczory w kinie). Kinoteka. Rozpoczęcie o godzinie 18.00.
http://www.facebook.com/event.php?eid=170368289710337

Białystok: 22 X. Helios
Poznań: 29 X. Rialto
Gdańsk: 5 XI. Neptun
Rzeszów: 19 XI. WDK
Lublin: 26 XI. Grażyna

Podczas imprezy będzie można zobaczyć:

ALTERNA FILMS: 13 O’Clock (2011, Kanada)
BURTON: Standind Sideways (2011, USA)
R. ECKERT/BLICKINSFREIE: Sleeping Giants (2011, Niemcy)

FLOW: Was Here (2011, USA)
ISENSEVEN: Kaleidoscope (2011, Niemcy)
PIRATE MOVIE PRODUCTION: Bottom Line (2011, Austria)

ROME SDS – Shred Remains (2011, USA)
VIDEOGRASS – Shoot The Moon (2011, USA)
VIDEOGRASS – Retrospective (2011, USA)
Winter Is My Love 2011

Previous post

COCKFIGHT - Pełen Film

Next post

It's Summer - Pełen Film

The Author

Michal

Michal

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.