Niestety zima w tym roku nie rozpieszcza. Śniegu jak na lekarstwo, temperatura też nie za bardzo pozwala na sztuczne naśnieżanie, nawet w Alpach brakuje białego puchu. Nie zmienia to jednak faktu, że 18 grudnia jest Międzynarodowym Dniem Snowboardu i wypada godnie uczcić taką okazję. Mimo, że od początku tygodnia dochodziły do nas informacje o odwołaniu wielu imprez, w Białce Tatrzańskiej udało się odpalić mini park, który usytuowano przy dolnej stacji kolei. Powstał on dzięki współpracy i dużym zaangażowaniu Kotelnicy Białczańskiej, firmy Burton, która była głównym sponsorem tejże imprezy oraz ekipy Techramps i „Park Pirates” , która w tym roku będzie zajmować się ogarnianiem snowparku na Kotelnicy.

Park okazał się naprawdę dużym zaskoczeniem. Znalazły się w nim dwa jibbowe lajny: funbox z butterboxem lub rurą PCV (do wyboru) + druga rura PCV, oraz 9 metrowy box + mini wallride.

Nie zawiedli również startujący, którzy tłumnie zjawili się, aby wspólnie rozpocząć sezon. Od godziny 11 ruszyło Jam Session podczas którego najfajniejsze numery nagradzano gadżetami. Rozdano kilkadziesiąt nagród od Burton, Anon i RED. Ponadto riderzy Burton Polska (Wolak Brothers i Kasia Kwiecień) wraz z ekipą Park Pirates wybrali dwóch najbardziej kreatywnych zawodników i jedną zawodniczkę. Wśród panów parkiem rządzili Wojtek „Rekin” Wojtyła i Młody Kilar, a najlepszą riderką wybrana została Kasia Rusin.

Po Jamie park przejęła ekipa Ronin Snowboards, która zorganizowała jeszcze Contest na najwyższe ollie . Wśród dziewczyn wygrała Ania Puotka, a u chłopaków był remis i ostatecznie zadecydowano , że ostatecznego zwycięsce wyłoni gra „papier kamień nożyce” J Tutaj najlepszy okazał się Michał Ligocki.

Cała impreza była świetną zabawą, bez spiny, punktacji – elegancko przygotowany park i dobrze w tym dniu operujące słońce.

Jak dowiedzieliśmy się od ekipy Burton i Park Pirates, jest to zapowiedź tego, co w tym roku ma dziać się w Białce Tatrzańskiej. Jak tylko uda zgromadzić się w miejscu docelowym więcej śniegu, spodziewajcie się wielu imprez, a przede wszystkim codziennie przygotowanego parku, z zupełnie nowymi przeszkodami.

Pełna foto relacja na: http://www.facebook.com/Snowpark.Bialka

Video wkrótce.

Previous post

Zawodniczka Alpine Snowboard Team w Pucharze Świata

Next post

Jibbing Day w Jeleniej Górze

The Author

Justyna

Justyna

1 Comment

  1. […] polskiej wersji Światowego Dnia Snowboardu, już pisaliśmy: World Snowboard Day. Obiecaliśmy Wam wideo z imprezy. I oto jest! Nawet dwa Obydwa godne uwagi i poświęcenia chwili […]

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.