30 grudnia, na całym świecie obchodziliśmy „World Snowboard Day„. W Polsce to wydarzenie uczciliśmy w Białce Tatrzańskiej.
Pomimo bardzo słabych, jak na tą porę roku warunków śniegowych za sprawą Burton Snowboards, Burn i Kotelnicy Białczańskiej, ekipa Park Pirates, przy dolnej stacji kolei ustawiła mini park, który składał się z dwóch „lajnów”. Prostego – box i butter box, oraz trudniejszego – down rail, rail z barierką i wall. Po środku stanął również niewielkich rozmiarów kicker.

Na imprezce zjawiła się cała masa snowboardzistów, od starych wyjadaczy takich jak Kuba Dytkowski, Marcin Kordek czy Plaster, po najmłodszych zawodników i fanów snowboardu, którzy wspólnie dobrze bawili się przy muzyce serwowanej przez Gumix’a i pełnym słońcu, które powoli na imprezach w Białce staje się już tradycją 🙂

Podczas trwania „WSD” za najlepsze i najbardziej kreatywne numery prowadzący rozdawali nagrody od Burton, Anon, Red i Clast. Oczywiście każdy startujący mógł naładować baterie popijając Burn’a.

Odbyły się również dwa Best Triki, w których to startowali najmłodsi (prosty lajn) i starsi (lajn trudny). Zarówno wśród jednych jak i drugich wyróżniono po dwie osoby. Młodsi zgarnęli plecaki a starsi (Maciek Długosz i Kuba Szkaradek) kask Red i torbę Burton. Nie zabrakło też wyróżnienia dla najmłodszej, najlepiej zapowiadającej się zawodniczki, oraz nagroda „Best Style”, którą otrzymał Marcin Kordek.

Dzięki wszystkim za przybycie i do zobaczenia na kolejnych imprezach organizowanych w Białce Tatrzańskiej. Wkrótce w sieci pojawi się wideo z tejże imprezki.

Previous post

Boarders - Styczniowe Kursy Snowboardowe Poznań

Next post

Travis Rice Absinthe Films Rider Spotlight

The Author

Michal

Michal