Jibbing JamJibbing Jam Jelenia Góra, niedziela 13 luty 2011 Plac Ratuszowy

O godzinie 14.00 wystartowała sesja treningowa pierwszych w historii Jeleniej Góry zawodów jibbowych. Na ustawionej w samym centrum miasta konstrukcji z rusztowań o wysokości 9m, długości 24m i szerokości 7,5m stanęło 13 snowboarderów i 2 freeskierów. Zawodnicy mieli do dyspozycji dwie przeszkody – rail i box, obie o długości ok. 7,5m oraz 40 ton „najlepszego”, bo jedynego w okolicy, śniegu 😉
Wśród startujących pojawiła się czołówka polskich jibberów SNB – Mateusz „Zielony” Zielonka, Radek Cząstkiewicz, Kajetan Kaleniak, Fryderyk Gołaś, Dominik Bartkiewicz oraz Mateusz „Rudy” Wiatrowski.
Po sesji treningowej przyszedł czas na eliminacje. W rytmie beatów, które zapodawał DJ TOM TOM wszyscy zawodnicy robili co to tylko mogli aby dostać się do finałowej ósemki. Ostatecznie do finału weszli, oprócz wyżej wymienionych Mariusz Łukomski oraz Michał Matuszewski.
Wieczorny finał zawodów rozgrywany przy sztucznym oświetleniu poprzedził konkurs „Zamarznięta koszulka”.
Trzech młodych twardzieli, którzy zgłosili się do konkursu miało za zadanie założyć na siebie zmrożoną koszulkę.
Normalnie nie byłby to żaden problem, jednak koszulki były obficie namoczone wodą, zwinięte w kule i zamrożone na kamień. Po około 10 minutach dwóm, z trzech śmiałków udało się „rozprostować” koszulki i
przywdziać je na swoje gołe klaty. Nie udało się jedynie Zbyszkowi, ale mógł oblać smutki przegranej wypijając dwa VIPy z Biedronki, które miał ze sobą.
Zaraz po zabawnych zmaganiach z koszulkami rozpoczął się finał, w którym z racji niskiej frekwencji narciarzy wystartowali jedynie snowboarderzy. Oświetlenie konstrukcji oraz kolorowe iluminacje pod przeszkodami zrobiły wrażenie na wszystkich przybyłych. W ciągu niespełna godziny finałowa ósemka dała z siebie wszystko. Walczyli do ostatniej chwili. Ostatecznie po długiej i wnikliwej debacie sędziowskiej wygrał Zielony, a zaraz za nim na podium stanęli Kajtek Kaleniak i Radek Cząstkiewicz. Nagrody zwycięzcom wręczył Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Impreza odbyła się dzięki ogromnemu wsparciu Urzędu Miasta Jelenia Góra, a w szczególności przychylności Prezydenta Miasta oraz Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki za co należy im się głośne B I G U P ! ! !

Wyniki:
1. Mateusz „Zielony” Zielonka
2. Kajetan Kaleniak
3. Radek Cząstkiewicz
4. Fryderyk Gołaś
5. Dominik Bartkiewicz
6. Mateusz „Rudy” Wiatrowski
7. Mariusz Łukomski
8. Michał Matuszewski

Za ogromną pomoc w organizacji imprezy wielkie dzięki dla firmy VILLAGE PARK czyli dla Maćka „Stacha” Stasiaka.
Nagrody rzeczowe ufundowali: Sklep Sport Szopa, PS Distribution, Wolface, AKA Uniq, Elementary oraz Miasto Jelenia Góra.
Wsparcie energetyczne imprezy zapewnili DEVIL Energy Drink oraz sieć restauracji 3NAJ.
Imprezę zorganizowała firma Fun-Sport z Jeleniej Góry, wydawca czasopisma BIKE ACTION.
Foto: Jacek Niemiec
Galeria otworzy się po kliknięciu na miniaturę.
Oficjalna Fotorelacja Jibbing Jam Jelenia Góra

A tu znajdziesz Jibing Jam Jelenia Góra – Fotorelacja przygotowaną przez Mateusza Szeligę.

Previous post

SunDay In The Park vol.2 powered by 686

Next post

The Art of Flight - Teaser

The Author

Justyna

Justyna

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.