Już w najbliższą niedzielę w Tatrzańskiej Łomnicy odbędzie się finał Red Bull Zjazd na Krechę 2012. Nim jednak najszybsi staną na linii startu, w przeddzień Wielkiego Finału – odbędą się ostatnie eliminacje na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem. 300 amatorów zawrotnych prędkości w niedzielny poranek będzie rywalizowało po słowackiej stronie Tatr. Wygra ten, kto pojawi się na mecie jako pierwszy!

Kolejna edycja kultowych zawodów zrzeszających miłośników sportów zimowych odbędzie się już w najbliższą niedzielę – 26 lutego w Tatrzańskiej Łomnicy. Zawody Red Bull Zjazd na Krechę cieszą się olbrzymią popularnością zarówno wśród narciarzy jak i snowboardzistów; kobiet i mężczyzn. Zawody masowego zjazdu – od kilku sezonów są obecne również w kalendarzu startów czołowych reprezentantów Polski w sportach zimowych m.in.: Wojtka Szczepanika, Michała Kłusaka, Stanisława Karpiela, Wojtka Pawlusiaka, czy Marcina Bociana. W ubiegłym roku zwycięzca – Michał Kłusak pokonał trasę finałową w Tatrzańskiej Łomnicy w niecałe trzy minuty. Czy w tym roku ktoś poprawi jego wynik, zobaczymy już 26 lutego!

Wśród uczestników startujących w Red Bull Zjazd na Krechę pojawią się również aktorzy, muzycy oraz zawodnicy sportów motorowych. W zwartych szeregach na linii startu będzie można zobaczyć m.in. Piotra Zelta, Wojtka „Łozo” Łozowskiego, czy motocyklistów znanych z Rajdu Dakar – Jakuba Przygońskiego, Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora.

W tym roku oprócz tradycyjnych eliminacji na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem (25 lutego), odbyły się również dwie dodatkowe kwalifikacje w Krynicy-Zdroju (12 lutego) i Szczyrku (19 lutego). Ostatni przystanek eliminacyjny i ostatnia szansa na wejście do finału już w sobotę! Rywalizacja w Zakopanem wyłoni blisko 200 zawodników, którzy wywalczą sobie gwarantowany udział w tegorocznej edycji Red Bull Zjazd na Krechę.

W zjeździe finałowym weźmie udział maksymalnie 300 osób – z najlepszymi czasami w swoich kategoriach uzyskanymi podczas trzech sesji kwalifikacyjnych. W ramach zawodów, zostaną nagrodzeni: zwycięzca zjazdu finałowego w klasyfikacji generalnej (bez względu na kategorię i płeć) oraz zawodnicy, którzy osiągną najlepszy wynik w czterech kategoriach: najlepszy narciarz, najlepsza narciarka, najlepszy snowboardzista, najlepsza snowboardzistka. Na zwycięzców czekają wartościowe nagrody rzeczowe od firm Head, Dakine, GoPro oraz Red Bull MOBILE o wartości blisko 30 000 zł.

PROGRAM RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ 2012
ELIMINACJE:
25 LUTEGO – ZAKOPANE, POLANA SZYMOSZKOWA
• Rejestracja zawodników – w godz. 12.00-16.30
• Potwierdzenia zgłoszeń internetowych – w godz. 12.00-14.00
• Start zawodów o godzinie 18.30
FINAŁ RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ:
• 26 lutego – Tatrzańska Łomnica, Słowacja
• Start zawodów o godzinie 08.30
****

Wszyscy finaliści Red Bull Zjazd na Krechę, którzy uwiecznią swoje indywidualne przejazdy na kamerach GoPro będą mogli wziąć udział w konkursie na najlepszy klip z finałowego zjazdu. Poza sportową rywalizacją w Tatrzańskiej Łomnicy, chętni będą mogli również podjąć się współzawodnictwa filmowego i w konkursie internetowym wygrać smartphone’a Red Bull MOBILE!

Więcej informacji na temat zawodów oraz konkursu na najlepszy klip z finałowego zjazdu www.redbullzjazdnakreche.pl
RedBull_Zjazd_Na_Kreche_fot. Łukasz Nazdraczew_Red Bull Content Pool

Previous post

Urban Jibbing Contest 2012

Next post

beGypsy

The Author

Justyna

Justyna

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.